آش و حلوا یمان

دیشب ، مشتی از رفقای خوبمان را دعوت کردیم که به همراه خانواده شان تشریف بیاورند منزل ما من باب افطاری. این اولین ضیافت شام مان نبود اما اولینش بود در افطاری که می دادیم به خلق الله. پدرمان هم در آمد. خیلی سخت تر از آنی بود که فکرش را می کردیم. هر چند بنده عیال را تحریم کرده بودم که بیش از یک نوع غذا زحمت نکشد که سادگی را رعایت کرده باشیم اما مگر فقط غذا بود؟! از نان و پنیر و سبزی (که البت اینجا سبزی خوردن نیست و عیال با مهارتی از میان سبزی های مالایی چیزهایی جدا می کند که اگر همه را با هم و یک جا در دهان بگذاری طعمی شبیه به سبزی خوردن خودمان احساس میکنی) خرما و چای و نان داغ ایرانی و... کمی هم زولبیا بامیه از یکی از این سوپر مارکتهای ایرانی کشف کردم. عزم جزم کردم که حلوا بسازم و عیال هم آش رشته. نشستیم پای اینترنت و دنبال دستور پخت. هرچند که عیال خیلی حال نمی کند با تکنولوژی جماعت و ترجیح داد از نوشته های مادر چیزی اقتباس کند شبیه آش، اما بنده با اصرار کامل تمامی موتورهای جستجو را اجیر کردم که حلوا و طریقه پختش را بیایم. در عقب های خاطره ام هم چیزی یادم می آمد از بکار گیری مادرم از بازوهایم برای تفت دادن آرد. چیزی شد با درون مایه های تقابل سنت و مدرنیته که ما باختیم. جایتان واقعا خالی. آش عیال که آنقدر خوش مزه از آب درامد که کمتر کسی سراغ شام را گرفت. حلوای بنده هم هی بدی نشد. کمی هم از خود هنر تراوش کردم و پودرهای ژله که یادگار سفر قبل پدر زن بود به مالزی را قاطی پاطی کردم که مثلا بشود دسر. شب خوبی بود. خدا زیادش کند در منزل رفقا

... یا حق

/ 20 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سرای اهل قلم

در سومین جلسه داستان خوانی، داستان «به خاطر تو» نوشته سارا عرفانی توسط آقای مصطفی جمشیدی نقد و بررسی خواهد شد. از علاقمندان به داستان نویسی دعوت می شود تا در این جلسه حضور به هم رسانند. زمان: دوشنبه 8 مهر ماه. ساعت 16 الی 18 (به صرف افطار) مکان: سرای اهل قلم خیابان فلسطین جنوبی - کوچه خواجه نصیر - پلاک ۱۰ (تلفن ۶۶۹۶۶۱۵۶)

امیر

حاج مهدی کم رنگی هم سربازی یه سری به ما بزن

hoda

[خنده][خنده][خنده]nushe jaaaaannn

آوا

سلام. قدیم هم می آمدیم اما شما نبودید مدتی بود بعد از ماجرای خرید عروسی چیزی ننوشته بودید شاید هم من مدتی بود که نیامده بودم خوشحالم دوباره آمده اید. موفق باشید.

منجم کوچولو

خب شما هم از همان غذاهای دوران متعهلیتان درست می کردی جلو عیال گرام کم نیاری

iranianmalezi

با سلام مسابقه عکس بین ایرانیان مالزی نشین در سایت ایرانیان مالزی و به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. به شرکت کننده برتر این دوره یک سایت کامل به همراه دومین و هاست مستقل اهدا خواهد شد. از همه ایرانیان عزیز دعوت میگردد تا در این مسابقه شرکت نمایند. این مسابقه به اسپانسری دو سایت خودرو و تجارت الکترونیک برگزار میگردد. امیدواریم که شما و خوانندگان وب شما نیز از شرکت کنندگان این مسابقه باشند. عکس برتر این رقابتها توسط بازدید کنندگان تعیین خواهد شد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه فرمائید. http://iranianmalezi.com/malay3/1030-2008-12-20-17-22-33.html با سپاس

آشنا

کاش ادمها نمی توانستند دروغ بگن اون وقت رو حرف همه می تونستی حساب کنی

سید علیرضا شمس نیا

سلام ایام شهادت امام حسین علیه السّلام و یاران باوفایشان را به شما تسلیت می گویم با شعری در همین زمینه با عنوان ای قوم درین عزا بگریید در وبلاگ شـمـسـه منتظر پیام و نظرتان هستم .

مجید عزیزی

تو خجالت نمیکشی این مطلب دو سال پیش هنوز رو وبلاگته؟ هان؟ انصافن؟